Wybór biura rachunkowego – na co zwracać uwagę? Cz. 3

Prowadząc działalność z biurem rachunkowym współpracujemy każdego miesiąca. Z tego też powodu musimy wybrać takiego usługodawcę z którym miło nam się będzie utrzymywało kontakt.

Cena za usługi biura rachunkowego

Cena za przy wyborze biura rachunkowego jest ważna. Jeśli chcemy jednak znaleźć naprawdę dobrego współpracownika należy sprawdzić gdzie leży różnica między ceną, a jakością. Najważniejsza jest jakość – z tego też powodu nie warto na siłę szukać oszczędności. Biuro rachunkowe niewłaściwie dobrane może mieć duży wpływ na to jak funkcjonuje nasze przedsiębiorstwo. Jeśli szukamy oszczędności w firmie możemy między innymi:

– zatrudnić pracowników posiadających niższe kwalifikacje – możemy przyjąć do pracy np. studentów

– zmniejszenie liczby pracowników – przez to jednak inni zostaną obciążeni nowymi obowiązkami co może prowadzić do pojawienia się błędu

– zrezygnowanie lub zredukowanie procedur kontrolnych

Nie namawiamy do obniżania kosztów prowadzenia firmy przez łamanie przepisów prawnych. Może mieć to negatywne konsekwencje.

Sprawdzaj referencje pracowników

Sprawdź czy pracownicy mają niezbędne referencje. Najlepszą rekomendacją jest duża liczba zadowolonych klientów. Biuro Rachunkowe, które działa dobrze i sprawnie nie narzeka na brak współpracowników.

Zweryfikuj doświadczenie biura rachunkowego

Sprawdź jakie firma ma doświadczenie w prowadzeniu księgowości firmowej – im większe, tym lepiej. Sprawdź czy narzędzia jakich używa firma w swojej pracy odpowiadają potrzebom i wymaganiom dzisiejszej branży. Dobre biuro rachunkowe spełnia oczekiwania klientów w każdym wieku.

Dostosuj wielkość biura rachunkowego do charakteru Twojej firmy

Jeśli prowadzisz małą, rodzinną firmę tak naprawdę nie potrzebujesz dużego biura rachunkowego do swojej firmy. Dostosuj wielkość biura do swoich potrzeb. Odpowiedź sobie czego tak naprawdę oczekujesz. Może niektóre kwestie potrafisz załatwić sam? Z drugiej strony pełny komplet usług to duży komfort i wygoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *